Lekcije za gitaru – Vježba bez gitare !?

Vježba bez gitare ? Zašto ne ! Svi mi imamo vremena, kada poželimo vježbati, ali jednostavno ne možemo. Dali smo u autobusom, zrakoplovu, školi, poslu, il gdje god – to vrijeme možemo koristiti za razvoj naših vještina. Dakako, ne možete vježbati taping ili band ili bilo koju drugu tehniku sviranja bez gitare, ali postoje brojne stvari koje možete učiniti bez instrumenta a mogu poboljšati vaše sviranje, a ja ću vam dati neke ideje.

Pjevajte – Nije bitno kakav sve vokal, pokušajte. Pjevanjem možete trenirati vaš sluh koje će vam uvelike pomoći pri kasnijem sviranju. Zabilježite neke pjesme, intervale, melodije na prijenosni mp3 player i pokušajte ih pjevati glasno i što točnije.

Analizirajte glazbu – Slušanje glazbe u analitičkom načinu…kako ? Ako ste recimo na mjestu gdje ne možete glasno pjevati, ali možete slušati mp3, slušati glazbu. Onda je možete i analizirati. Pokušajte zamislit ili vizalizirat položaj u kojem gitarista sa snimke svira riff ili akord, u kojem je položaju, koja priroda akorda. Možda uzeti u obzir ritam gitare u pjesmi ili bilo koje druge aspekte njega. S ovakavim pristupom glazbi postati ćete boljim glazbenikom.

Udarci nogom – Vjerovatno ste čuli za dobe, taktove, metronom… U tom segmentu noga igra veliku ulogu. Mnogo njih postavlja pitanje : Kako udarci nogom pomažu da budem bolji glazbenik ? Pa, prilično puno, stvarno ! Udarci nogom su vaš metronom pri sviranju. Vježbajte uvijek uz udarce nogom, na takav način ćete uvijek biti u pravom tempu.

Gumena lopta – Kupite gumenu loptu veličine teniske loptice, stavite je u dlan i gnječite prstima. Ovo je jedna od najbolji vježba za dobivanje snage u prstima i da stvarno pomaže. Prvo pokušajte sa svih pet prsta, pa pojedinačno sa svakim.

Dakle vježba bez gitare je moguća i dok smo u pokretu… 🙂
Mala Škola Gitare - komentari