Proud Mary Akordi – CCR

Proud Mary akordi za gitaru. Praud Mary je legendarna rock pjesma koju je napisao John Fogerty član grupe Creedence Clearwater Revival. Original snimka Proud Mary snimljena je 1969. god. Pjesma je odmah postala veliki hit u Americi nakon objave, a obrada Tine Turner proslavila ju je u svijetu. Pjesma je odlična za početnike na gitari. Možda će nekima pjesma biti malo teža za izvesti, radi dva barre akorda F i Bm ali svakako preporučam da pokušate. Ukoliko se mučite s barre akordima pročitajte članak “Bare akordi” gdje smo naveli par dobrih savjeta da lakše naučite bare akorde. Također za vježbu promjene osnovnih akorda preporučam da pokušate odsvirati pjesme Wonderful TonightKnocking On Heavens Door ukoliko to već niste. Ova pjesma je super zabavna za svirati i pjevati u društvu i zato gitaru u ruke naučite ovaj klasik ツ. Uživajte!

Proud Mary Akordi :

Proud Mary akordi

Uvod:

C A C A C A G F D (2x)

Pjevanje :

D
Left a good job in the city

Working for the man every night and day

And I never lost one minute of sleep

Worryin’ ’bout the way things might have been

Refren :

A
The big wheel keeps on turnin’
Bm                               G
Proud Mary keeps on burnin’
D                                       
Rollin’, rollin’, rollin’ on the river

Pjevanje :

D
Cleaned a lot of plates in Memphis

Pumped a lot of pain in New Orleans

But I never saw the good side of the city

Till I hitched a ride on the Riverboat Queen

Refren :

A
The big wheel keeps on turnin’
Bm                               G 
Proud Mary keeps on burnin’
D                                      
Rollin’, rollin’, rollin’ on the river

Prijelaz :

2x (C A C A C A G F D) DProud Mary Akordi – CCR
5 (100%) 4 votes

Mala Škola Gitare - komentari