Cant Help Falling In Love With You Akordi

Cant Help Falling In Love With You Akordi. Pop balada “Can’t Help Falling In Love” doživjela je mnogo obrada, ali originalnu i najpoznatiju verziju snimio je Elvis Presley 1961. godine. Iste godine je izdana na albumu “Blue Hawaii”. Pjesmu su napisali Hugo Peretti, George David Weiss i Luigi Creatore. Iako je malo poznato, melodija ove pop balade je bazirana na klasičnoj Francuskoj ljubavnoj pjesmi “Plaisir d’amour” koju je 1784. godine napisao Jean-Paul-Égide Martini.

Elvisova originalna verzija pjesme osvojila je sve top ljestvice i brzo dosegla veliku popularnost. “Can’t Help Falling In Love” se zadržala šest tjedana na prvom mjestu Billboard-ove top ljestvice. Glazbenici koji su snimili zajedno s Elvisom original verziju pjesme 23.ožujka 1961 su : The Jordanaires (prateći vokali), Scotty Moore (električna gitara), Floyd Cramer (klavir), Bob Moore (kontrabas), Hal Blaine (bubnjevi).

Osim originalne verzije pjesme, izdano je mnogo obrada koje su također doživjele mnogo uspjeha. Jedna od najpoznatijih obrada je ona grupe UB40, pa redom slijede verzije : Keely Smith, Bob Dylan, Chris Isaak, Shirley Bassey i mnogi drugi.

Cant Help Falling In Love With You akordi koje ćemo koristiti su : C, Em, Am, F, G, B7, A7, Dm (napomena akordi sa postavljenim kapodasterom na 2 polje). Pjesma s kapodasterom na drugom polju je pojednostavljena i prilagođena početnicima. Akordi za gitaru koje ćemo koristiti su poprilično jednostavni zato svakako pokušajte odsvirati ovu legendarnu pop baladu. U nastavku Cant Help Falling In Love With You akordi za gitaru.

Cant Help Falling In Love With You Akordi :

Cant Help Falling In Love With You Akordi


Uvod : C – G – Am – C – G

Pjevanje 1. : 

C      Em   Am         F      C      G
Wise men say, only fools rush in
F G     Am   F           C     G     C
but I can’t help falling in love with you

Pjevanje 2. :

C    Em Am               F   C G
Shall I  stay, would it be a sin?
F G      Am  F           C     G     C
If I can’t help falling in love with you

Refren :

Em            B7     Em               B7
Like a river flows surely to the sea
Em              B7
Darling so it goes
Em              A7                 Dm  G
some things are meant to be

Pjevanje 3. :

C      Em Am                  F       C    G
Take my hand, take my whole life too
F G     Am   F           C     G     C
for I can’t help falling in love with you

Refren :

Em            B7     Em               B7
Like a river flows surely to the sea
Em              B7
Darling so it goes
Em              A7                 Dm  G
some things are meant to be

Pjevanje 4. :

C      Em Am                  F       C    G
Take my hand, take my whole life too
     F G     Am   F           C     G     C
for I can’t help falling in love with you
F G     Am   F           C     G     C
for I can’t help falling in love with youCant Help Falling In Love With You Akordi
5 (100%) 2 votes

Mala Škola Gitare - komentari