Sviranje prstima

Sviranje prstima. Ako se suzdržavate od umjetnih dodataka (trzalice za gitaru) i želite svirati u suradnji s prirodom :), tada svirate prstima (premda se možete potpomoći posebnim zasebnim trzalicama koje se nataknu na prste). Sviranje prstima znači da žice trzate, prstima desne ruke (ili lijeve ukoliko ste ljevak). Palac svira bas žice (duboke), o ostali prsti visoke. Pri sviranju, vrhovima prstiju trzate žice iznad otvora akustične gitare, a zglob držite u fiksnom, premda ne previše krutom položaju. Također potrebno je lagano savinut zglob tako da prsti dođu okomito na žice također pomaže.

Radi posebnih pokreta desne ruke koje izvodite pri sviranju klasične gitare, prste morate držati gotovo savršeno okomito u odnosu na žice da biste postigli ispravnu tehniku
Mala Škola Gitare - komentari