About a Girl Akordi

About a Girl Akordi. Kurt Cobain je napisao „About a Girl“ 1988.god nakon što je cijelo popodne slušao album „Meet the Beatles!“ što je i sam izjavio. Pjesma je prvi put objavljena na debitantskom albumu NirvaneBleach“ koji je objavljen 1989.god. Pošto je sama pjesma više naginjala popu nego rock-u a posebno grunge-u bio veliki rizik objaviti je na njihovom debitantskom albumu pošto je i sama underground scena tada bila pod velikim pritiskom.

Producent Jack Endino koji je producirao „Bleach“ za razliku od glazbenih kritičara vidio je potencial u pjesmi čak i za singl te su odlučili objaviti „About a Girl“ na albumu „Bleach“. Iako je Cobain uvijek bio povezan s punk i grunge bio je također i veliki obožavatelj The Beatles-a što se može posebno primjetiti u ovoj pjesmi. The Beatles bili uzor i inspiracija Cobainu u ranijoj fazi njegovog pisanja pjesama. Koliko je pjesma bila uspješna i koliko je značila Nirvani govori i sama činjenica da je uvodna pjesma s njihovog poznatog MTV Unplugged albuma u New York-u.

About a girl akordi u pjesmi su : E, G, C, A, C#, G#, F#. U pjesmi se koriste „otvoreni“ i barre akordi ali ukoliko želite pjesmu možete odsvirati i u riff akordima s istim redosljedom akorda, dakle s ovom pjesmom se može kombinirati u različitim verzijama pa svakako pokušajte. U nastavku About a girl akordi … Uživajte !

About a Girl Akordi :

about a girl akordi za gitaru, about a girl akordi, about a girl chords


Uvod : E G (8 puta)

Pjevanje :

E    G       E       G      E   G       E      G
I’ll need an easy friend, I do, with an ear to lend
E  G         E        G       E   G       E      G
I do think you fit this shoe, I do, but you have a clue

Refren :

C#        G# F#           C#  G#      F#
I’ll take advantage while you hang me out to dry
E                 A     C      E   G E G E G E G
But I can see you every night, free

Pjevanje :

E   G        E       G       E  G        E        G
I’m standing in your line, I do hope you have the time
E  G      E      G      E  G      E         G
I do pick a number too, I do keep a date with you

Refren :

C#        G# F#           C#  G#      F#
I’ll take advantage while you hang me out to dry
E                 A     C      E   G E G E G E G
But I can see you every night, free

Solo : glavni solo pronađite ovdje
(svirate akorde s pjevanja i refrena):
E G x8
C# G# F# x2
E A C x1
E G x4

Pjevanje :

E    G       E       G      E   G       E      G
I’ll need an easy friend, I do, with an ear to lend
E  G         E        G       E   G       E      G
I do think you fit this shoe, I do, but you have a clue

Refren :

C#        G# F#           C#  G#      F#
I’ll take advantage while you hang me out to dry
E                   A     C         E               A     C      E   G E G E G E G E G E G E G E G E
But I can’t see you every night, no I can’t see you every night, freeAbout a Girl Akordi
5 (100%) 3 votes

Mala Škola Gitare - komentari